czytaj więcej ›

Dostawcy zaworów bezpieczeństwa. Komu warto zaufać?


Zawór bezpieczeństwa to element wykorzystywany w instalacji ciśnieniowej do zabezpieczenia układu przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Stosowany jest zarówno do czynników lotnych, jak i ciekłych. Zawór bezpieczeństwa zabezpiecza zbiornik ciśnieniowy lub instalację przed wzrostem ciśnienia, uniemożliwiając przekroczenie określonej wartości ciśnienia przez odprowadzenie nadmiaru czynnika do atmosfery lub do podłączonego odbiornika.

 

Zasada działania i zastosowanie zaworu bezpieczeństwa

 

Zasada działania zaworu bezpieczeństwa jest prosta – w przypadku wzrostu ciśnienia powyżej nastawionej wartości (ciśnienia nastawy), samoczynnie upuszcza czynnik. Jeśli czynnik uwalniany jest do atmosfery, zawór ma budowę otwartą. W zaworach o budowie zamkniętej (kątowych) czynnik odprowadzany jest do instalacji zrzutowej. Po ustabilizowaniu się ciśnienia poniżej wartości nastawy następuje zamknięcie zaworu i zanik wypływu czynnika. Zawory bezpieczeństwa wykazują natychmiastową zdolność otwarcia w momencie gwałtownego skoku ciśnienia, zapobiegając eksplozji rurociągu, kotła, zbiornika itd. Dokładna wartość ciśnienia pracy zaworu jest ustawiana przez producenta, zawór jest plombowany. Zawory o budowie otwartej stosowane są do powietrza, gazów obojętnych, nietoksycznych i niepalnych. Zawory kątowe mogą być wykorzystywane do mediów niebezpiecznych, pary, cieczy, gazów niebezpiecznych i niskotemperaturowych. Zawory bezpieczeństwa stosowane są we wszystkich gałęziach przemysłu, w sprężarkach, zbiornikach ciśnieniowych, silosach, kotłach parowych, cysternach, autoklawach, butlach ciśnieniowych, instalacjach kriogenicznych, zakładach chemicznych, przemyśle stoczniowym, przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

 

Poczucie bezpieczeństwa

 

Zawory bezpieczeństwa należy stosować w każdym wypadku, w którym istnieje ryzyko osiągnięcia zbyt wysokiego ciśnienia. Ich zadaniem jest zredukowanie jego poziomu do pożądanych, bezpiecznych wartości. Pozwala to w konsekwencji znacząco obniżyć ciśnienie medium oraz zredukować koszty eksploatacji instalacji. Na rynku znajduje się wielu dostawców zaworów bezpieczeństwa, jak wybrać najlepszego? Należy kierować jakością oferowanych produktów oraz doświadczeniem. Nasza firma oferuje zawory bezpieczeństwa wysokiej jakości, których wykorzystanie w instalacji gwarantuje skuteczną, długotrwałą i bezpieczną eksploatację. Firma ARKO to od lat gwarancja najwyższej, światowej jakości elementów instalacji przemysłowej. Dlatego warto zapoznać się ze szczegółową ofertą na zawory.


Wróć na bloga
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Akceptuję
x